« Powrót do poprzedniej strony

Policjanci odzyskali samochody warte ponad milion złotych

Jeden z odzyskanych samochodów

Policjanci z Komendy Powiatowej w Trzebnicy zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością rozpracowali grupę zajmującą się przywłaszczeniami luksusowych samochodów. Tymczasem policjanci z Lubina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież trzech samochodów. Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Za kradzieże grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z trzebnickiej komendy policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością  zabezpieczyli dziewięć samochodów przywłaszczonych przez dwóch mężczyzn działających na terenie gminy Trzebnica. Luksusowe modele aut warte ponad milion złotych wkrótce wrócą do swoich właścicieli.

Zatrzymani mężczyźni swą przestępczą działalność rozpoczęli od wyłudzenia od trzech firm telekomunikacyjnych telefonów komórkowych o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży lokowane były w luksusowe samochody tytułem zapłaty ewentualnej kaucji i pierwszych rat leasingowych. Samochody były potem przywłaszczane.

Policji udało się odzyskać mienie o wartości około miliona złotych. Sąd aresztował już jednego z zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Ukradli trzy samochody - wpadli w ręce policji

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 39 lat. Obaj są podejrzani o kradzież trzech samochodów osobowych. Do kradzieży doszło w kwietniu i maju 2018 roku. Policjanci w wyniku prowadzonych działań odzyskali już dwa z utraconych pojazdów. Jeden z nich został uszkodzony przez sprawców podczas jazdy, drugi zaś został odnaleziony w lesie na terenie powiatu bolesławieckiego.

Dzięki pracy operacyjnej, ustaleniom własnym policjantów, a także dzięki zapisom z miejskiego monitoringu, funkcjonariusze dotarli do sprawców tych czynów. Podczas sprawdzania posesji jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli narzędzia, którymi zatrzymani posługiwali się podczas kradzieży. Obaj złodzieje przyznali się do zarzucanych im czynów.

Za typu przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy - zabezpiecz swój samochód!

Samochody firmowe, auta w wypożyczalni, czy też pojazdy prywatne można zabezpieczyć na wypadek kradzieży i przechytrzyć nawet najsprytniejszego złodzieja. Wystarczy system radiowy LoJack, który namierza i odzyskuje skradzione auta (i nie tylko). LoJack działa w oparciu o własne fale radiowe i nie korzysta z GPS/GSM. Zasada działania jest prosta - na co dzień moduł nie wysyła żadnych sygnałów, ani nie śledzi kierowcy. Uruchamiany jest dopiero w momencie zgłoszenia kradzieży i przesyła swoja pozycję. Oprócz tego jest niemożliwy do zagłuszenia, bowiem w przypadku użycia zagłuszarki system pokaże, gdzie jest źródło zagłuszania. To jedyny system radiowy na świecie działający w ten sposób!

 

źródło: policja.pl