« Powrót do poprzedniej strony

Policja odzyskała skradzione Mercedesy

Odzyskany Mercedes

Mercedesa CLS o wartości ponad 50 tys. zł namierzyli i odnaleźli funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej, zaś policjanci drogówki z Żagania i Żar, biorąc udział w pościgu transgranicznym zatrzymali uciekającego kierowcę, który jechał Mercedesem GLC 220 skradzionym w Niemczech.

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej, odzyskali Mercedesa skradzionego na terenie Niemiec. Pojazd został namierzony  w ramach pracy operacyjnej, a następnie funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym może być on zaparkowany. Informacje te potwierdziły się w stu procentach, bo kilka godzin później policjanci odzyskali auto. Pojazd o wartości ponad 50 tys. zł trafił na policyjny parking i teraz zostanie zwrócony prawowitemu właścicielowi.

Okoliczności tej sprawy są w dalszym ciągu analizowane. Funkcjonariusze obecnie szukają osób mogących mieć związek z tym przestępstwem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Pościg za Mercedesem

W środę, 19 września br., oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał informację  pościgu transgranicznym za samochodem marki Mercedes GLC 220.  Kierowca tego pojazdu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, którą zamierzali przeprowadzić policjanci z Niemiec. Gdy prowadzony przez nich pościg wjechał na teren Polski, do działań włączyli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Powiadomiony o tym zdarzeniu dyżurny z Żagania skierował w rejon drogi krajowej nr 18 policjantów drogówki, którzy dzięki blokadzie i współpracy z funkcjonariuszami z Żar, zatrzymali uciekającego kierowcę. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Wrocławia. Wartość zabezpieczonego mercedesa to około 192 tys. zł.

 

źródło: policja.pl