« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskano 60 skradzionych aut i zatrzymano 36 osób

Jeden z odzyskanych samochodów

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Radomiu wraz z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Radomiu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która legalizowała w Polsce samochody kradzione na terenie całej Europy. 

Funkcjonariusze z Radomia, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, wciąż prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się legalizacją w Polsce samochodów, które kradziono na terenie całej Europy. Pojazdy pochodziły z Niemiec, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, a także z Polski.

Przestępcy przerabiali numery VIN i podrabiali dokumenty, w tym dowody rejestracyjne, opłaty recyklingowe, faktury, zaświadczenia z urzędów celnych oraz zaświadczenia o przeprowadzonych badaniach technicznych. Z pomocą podrobionych dokumentów wyłudzali dowody rejestracyjne w kilku wydziałach komunikacji na terenie Mazowsza.

Zalegalizowane auta sprzedawali za pośrednictwem Internetu od ponad 5 lat! Policjantom do tej pory udało się odzyskać 60 samochodów osobowych i ciężarowych, których wartość przekracza 4 miliony złotych. Odnalezione auta to audi, mercedesy, bmw, land rovery, hondy, toyoty. Część tych pojazdów odnaleziono u osób, które nie były świadome tego, że są w posiadaniu kradzionego auta.

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać już 36 osób, które usłyszały zarzutt kradzieży z włamaniem, fałszerstwa dokumentów, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, podrabiania znaków identyfikacyjnych. Zastosowano wobec nich tymczasowe areszty, dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sprawa jednak jeszcze się nie skończyła, policja w dalszym ciągu prowadzi śledztwo i nie wyklucza kolejnych zatrzymań. W czasie śledztwa radomscy policjanci współpracowali z funkcjonariuszami z innych krajów.

 

źródło: policja.pl