« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskana Mazda i zatrzymani paserzy

Odnaleziony samochód

Dzięki doskonałemu rozpoznaniu w środowisku przestępczym policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy z warszawskiej Pragi odzyskali Mazdę skradzioną w Niemczech i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo.

Z informacji pozyskanych przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej wynikało, że na jednej z posesji na Targówku może znajdować się częściowo zdemontowana skradziona Mazda. Funkcjonariusze udali się na miejsce, by zweryfikować informacje. Przeprowadzili rozpoznanie, a następnie skontrolowali działkę. W garażu usytuowanym na końcu posesji operacyjni odnaleźli częściowo zdemontowaną Mazdę, a obok niej  porozrzucane elementy karoserii i tablica rejestracyjna na niemieckich numerach.

Sprawdzenie w policyjnej bazie potwierdziło, że pojazd został skradziony z terenu Niemiec w pierwszym tygodniu września 2018 roku. Odnalezione tablice były poszukiwane przez komisariat Policji na Targówku, jako utracone 13 września, w wyniku kradzieży. Na miejsce wezwano technika kryminalistyki.

36-letni Piotr K., który zjawił się w trakcie policyjnych czynności nie umiał logicznie wyjaśnić obecności pojazdu na posesji. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, zaś w trakcie dalszych czynności w ręce operacyjnych wpadł 64-letni Jan K., który prowadził własną działalność pod tym adresem.

Skradziona Mazda, po oględzinach  została zabezpieczona na policyjnym parkingu.

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu przeanalizowali zebrane materiały i przedstawili mężczyznom zarzuty dotyczące paserstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ostateczną decyzję o wymiarze kary dla podejrzanych podejmie sąd.

 

źródło: policja.pl