« Powrót do poprzedniej strony

Odeszła od niego, więc ukradł jej samochód.

Odzyskane audi

Do zdarzenia doszło w piątek 11 stycznia na terenie gminy Niemce. Młoda kobieta zgłosiła policji, że ktoś włamał się do jej do domu i ukradł zaparkowane w garażu Audi. Wartość samochodu została oszacowana na kwotę około 25 tys. zł. Z kolei gdańska policja zatrzymała 36-latka, który w sylwestrową noc okradł mieszkanie i rozbił skradziony samochód. 

Lekarstwo na złamane serce? Kradzież samochodu byłej.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Niedługo po zgłoszeniu kradzieży odnaleźli porzucony samochód w tej samej miejscowości, w której mieszkała poszkodowana.
Ustalono też, że sprawcą kradzieży może być 25-latek z Ząbkowic Śląskich, z którym kobieta niedawno się rozstała. Mężczyzna szybko został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do której się przyznał. O dalszym losie złodzieja ze złamanym sercem zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Odnaleziony przez policjantów samochód wrócił już do właścicielki.

Zabalował w Sylwestra

Sylwestrowy złodziej włamał się do jednego z mieszkań na gdańskiej Oliwie. Ukradł biżuterię, sprzęt elektroniczny, a na koniec samochód, który stał zaparkowany przed domem. Podczas ucieczki skradzionym pojazdem spowodował kolizje z innymi samochodami. Na koniec swojej "brawurowej" ucieczki wjechał w witrynę salonu samochodowego, gdzie porzucił skradzione auto i uciekł.

W namierzeniu i zatrzymaniu złodzieja i pirata drogowego, pomógł monitoring, gdzie nagrany był "wyczyn" sylwestrowego rabusia. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo odpowie też za spowodowanie kolizji i poczynione zniszczenia.

Grozi mu za to 10 lat pozbawienia wolności.

LoJack przypomina

Jeśli nie chcesz, by ktoś jeszcze bardziej stresował Cię po rozstaniu, albo zepsuł Sylwestra kradzieżą samochodu, zamontuj w swoim pojeździe moduł radiowy LoJack. Będziesz mieć wtedy pewność, że Twoje auto szybko i bezpiecznie wróci do Ciebie, jeśli zostanie skradzione. System radiowy, niezależny od GPS/GSM, pomoże namierzyć utracony pojazd i odzyskać go w ciągu kilku godzin od zgłoszenia!

źródło: policja.pl