« Powrót do poprzedniej strony

NIELEGALNE WYŚCIGI SAMOCHODOWE

nielegalne wyścigi samochodowe w Katowicach i Częstochowie

W ostatnich tygodniach głośno się zrobiło w związku z nielegalnymi wyścigami na terenie dużych miast. Nielegalne wyścigi odbywają się regularnie. Nocne imprezy z udziałem szybkich samochodów organizują młodzi ludzie, którzy poruszają się samochodami po publicznych drogach bez pozwolenia i .... zdrowego rozsądku.

 

Posypały się mandaty

W sierpniu, katowiccy policjanci skontrolowali ponad 400 pojazdów i odebrali 51 dowodów rejestracyjnych. Amatorzy nielegalnych wyścigów to młodzi ludzie, którzy otrzymali ponad 80 mandatów, a blisko 90 osób zostało pouczonych. 

 

Do akcji włączyło się kilka jednostek policji, w tym mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, z oddziału prewencji Policji w Katowicach oraz policjanci z wydziałów kryminalnych. Policja wiedziała o nocnych wyścigach i rozgoniła gapiów, a uczestników ukarała mandatami. Tej nocy aż w 4 miejscach kierowcy ustawiali się do wyścigu. Patrole policyjne działały w każdym z tych miejsc – relacjonowała mł. asp. Agnieszka Żyłka, z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Podczas odbywających się wyścigów młodzi kierowcy wykonują niebezpieczne manewry na drodze. Tuż obok, na poboczu stoją kibice, którzy w żaden sposób nie są chronieni przed uderzeniem. Kulisy nocnych wyścigów kryją w sobie coś więcej niż tylko pasję i dużą dawkę adrenaliny. W grę wchodzą zakłady, duże pieniądze i najdroższe samochody, a cena każdego z tych samochodów mocno przekracza możliwości finansowe młodych ludzi. 

Tłuste konie i szpan za duże pieniądze

Uczestnicy wyścigów brawurowo jeździli po terenie zabudowanym twierdząc, że miał być to tylko zlot samochodowy, podczas którego mieli oglądać swoje samochody wspólnie ze znajomymi. Zaproszenia wysyłali sobie za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Co ważne, dla organizatorów nielegalnych wyścigów ważne są nie tylko umiejętności kierowców, a możliwości samochodów. Dla nich, najlepsze, najdroższe i najszybsze auta to te z mocą od 400 KM pod maską samochodu. W efekcie, na nielegalnych wyścigach liczy się drift, palenie gumy, szpan i sportowe auta. Szybcy i niebezpieczni są także młodzi kierowcy. Policja wysyła dodatkowe patrole również w stolicy, gdzie miłośnicy szybkiej jazdy urządzają Warsaw Night Racing i bawią się, często uciekając przed policją. 

źródło: tvn24.pl; policja.pl