« Powrót do poprzedniej strony

Mercedes GLK skradziony metodą "na śpiocha"

Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Pruszkowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu, metodą na tzw. śpiocha. Łupem sprawców padł mercedes, wart ponad 120 tysięcy złotych oraz pieniądze, dokumenty i karty płatnicze.

Policjanci z Pruszkowa od dłuższego czasu pracowali nad sprawami kradzieży samochodów. Auta ginęły z terenu posesji domów jednorodzinnych, metodą na tzw. śpiocha. Sprawcy włamywali się do domów wykorzystując sen domowników. Z ustaleń policjantów wynikało, że członkowie tej grupy działają  na terenie całego województwa mazowieckiego oraz województw ościennych. W tym momencie do działań włączyli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy stołecznej Policji.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn, którzy wpadli w Sochaczewie, tuż po kradzieży mercedesa, wartego ponad 120 tysięcy złotych. Ich łupem padły także pieniądze, dokumenty i karty płatnicze. Oprócz odzyskanego skradzionego samochodu na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli cztery samochody tj. dwa ople, fiata, i forda oraz ponad 38 tys. zł.