« Powrót do poprzedniej strony

LoJack w akcji - nasze poszukiwania skradzionych pojazdów

Namierzanie samochodu przez LoJack

Złodzieje samochodu są bardzo przebiegli i stosują szereg sztuczek, aby skraść upatrzony pojazd i pozbawić kogoś jego własności. Skutecznie łamią zabezpieczenia mechaniczne, radzą sobie z systemem keyless, z autoalarmami i monitoringiem GPS. Bezradni są jednak wobec systemu radiowego LoJack. Zapraszamy do przeczytania kolejnego zestawienia akcji poszukiwawczych LoJack, które dowodzą skuteczności naszego systemu.

Skradziony samochód w garażu babci
Jeden z klientów LoJack zauważył, że jego Volkswagen Passat zniknął z przydomowego parkingu. Od razu więc powiadomił Centrum Operacyjne LoJack, które natychmiast aktywowało moduł radiowy w pojeździe mężczyzny. Kilka godzin później samochód odnalazł się w garażu starszej pani. Okazało się, że Passata ukrył tam...wnuczek kobiety. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj. 

Z Żoliborza do Marek
Pechowo zaczął się 1 września dla mieszkańca Żoliborza, któremu skradziono Volvo. Właściciel samochodu od razu zgłosił kradzież ekipie poszukiwawczej LoJack. Na szczęście samochód nie został wywieziony daleko - odnalazł się po kilkunastu godzinach w podwarszawskich Markach. Volvo nie zostało też w żaden sposób uszkodzone, więc bardzo szybko wróciło do swojego właściciela. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Na gorącym uczynku
Peugeot jednego z naszych klientów został skradziony spod firmy we Wrocławiu. Mężczyzna od razu zgłosił kradzież samochodu, więc ekipa rozpoczęła lokalizowanie skradzionego samochodu. Ekipa poszukiwawcza ustaliła, że samochód znajduje się pod Wrocławiem. Po udaniu się na miejsce, wraz z policją, ekipa odkryła dziuplę samochodową, gdzie dwaj złodzieje rozmontowywali właśnie skradzione auto. Oprócz zatrzymania przestępców, udało się także odzyskać inne skradzione samochody. Więcej na temat ten akcji przeczytać można w tym artykule. 

Historia jednego napadu
Jeden z klientów LoJack, wysiadając ze swojego samochodu, stanął twarzą twarz z bandytami. Mężczyzna został zaatakowany, pobity i pozbawiony samochodu. Udał się więc na najbliższy posterunek, aby zgłosić napaść. Od razu zgłosił też kradzież swojego samochodu Centrum Operacyjnemu LoJack, ponieważ auto było zabezpieczone monitoringiem radiowym. Samochód udało się namierzyć i odzyskać pół godziny później. Historię rodem z filmu przeczytać można tutaj.

Angielskie BMW w Polsce
Brytyjski oddział Lojack, Tracker, przekazał polskiemu LoJackowi informację, że na terenie naszego kraju znajduje się BMW skradzione w Londynie. Po ustaleniu lokalizacji samochodu, ekipa wraz z policją udała się na miejsce. Oprócz BMW z modułem radiowym, odnaleziono także inne skradzione samochody. Okazało się, że wszystkie pochodzą z Europy zachodniej. Więcej na temat tej akcji przeczytać można tutaj. 

 

Na skuteczność systemu radiowego LoJack przekłada się wiele czynników:

  • ​niezagłuszalość fal radiowych,
  • niezależna infrastruktura stacji nadawczo-odbiorczych,
  • ujednolicenie fal radiowych LoJack i międzynarodowa współpraca oddziałów LoJack,
  • działanie modułu LoJack w kontenerach i garażach podziemnych.