« Powrót do poprzedniej strony

LOJACK – RADIOWY SYSTEM ZABEZPIECZENIA PO KRADZIEŻY

jak walczyć ze złodziejami samochodów

Walka ze złodziejami nie jest łatwa, ale jest system, który od ponad 20 lat, w Polsce i na całym świecie lokalizuje i odzyskuje utracone pojazdy.

 

 

Jeśli chociaż raz, na własnej skórze, doświadczyłeś kradzieży swojego samochodu to wiesz, że warto się wcześniej zabezpieczyć. Wiesz także, że działanie na własną rękę nie przynosi efektów, bo Twój samochód może być dosłownie wszędzie, a szanse na odzyskanie pojazdu maleją z każdą minutą.

 

 

Aby odnaleźć samochód, potrzebujesz sprawdzonego sposobu do walki ze złodziejami. Nie wystarczy urządzenie do wykrywania sygnału. Potrzebna Ci będzie także infrastruktura techniczna i załoga, która po dotarciu na miejsce, będzie miała pełne wsparcie policji, aby bezpiecznie dokonać odzyskania. Trzeba mieć też doświadczenie do walki ze złodziejami, znać ich sztuczki i przewidywać plan działania. Centrum operacyjne LoJack dostępne jest 24/7 przez 365 dni w roku. Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko lokalizowany jest samochód, zajrzyj tutaj.

 

Biznes na wielką skalę

Ile ginie samochodów w Polsce? Wciąż za dużo, mimo zapewnień policji i lepszych statystyk. Z tą różnicą, że kiedyś złodziej kradł, aby mieć czym jeździć, dziś kradnie żeby mieć na czym dobrze zarobić. Wciąż popularne metody kradzieży aut, polegające na odwróceniu uwagi właściciela, ustępują nieco nowym technologiom, które pozwalają zachować anonimowość i bezpieczeństwo transakcji. Kiedy dochodzi do kradzieży przy użyciu nowoczesnych systemów, złodziej nigdy nie działa sam. Dla przykładu, zobacz jak w Polsce działa zorganizowana grupa przestępcza. 

 

Jak działa radiówka?

System radiowy LoJack posiada własną sieć stacji nadawczo-odbiorczych, zlokalizowanych w całej Polsce, aby siła sygnału mogła być taka sama w całym kraju. System radiowy polega na wykorzystywaniu fal radiowych, a dodatkowo LoJack posiada własną częstotliwość, zarezerwowaną tylko dla siebie. Kolejną przewagą systemu radiowego jest jego niezagłuszalność. W porównaniu z systemem GPS, technologia radiowa sprawia, że sygnał dociera również do trudno dostępnych miejsc, takich jak garaże podziemne lub stalowe kontenery, gdzie samochody są często przetrzymywane. Systemy GPS, wykorzystywane do codziennej lokalizacji w terenie, muszą mieć połączenie z satelitami. Oznacza to, że lokalizator GPS musi "widzieć niebo", w przeciwnym razie zgubi zasięg. System radiowy jest o wiele silniejszy i schowany w niewielkim module, który montowany jest w miejscu trudno dostępnym, o którym dla bezpieczeństwa, nie wie nawet właściciel pojazdu.  

 

Policja & LoJack - partnerzy w poszukiwaniu skradzionych pojazdów

Dla właścicieli samochodów LoJack jest najlepszą ochroną po kradzieży, również dlatego, że od wielu lat polska policja i LoJack mają tę samą misję: przeciwdziałać kradzieżom samochodowym. Po lokalizacji pojazdu przez załogę poszukiwawczą LoJack, do akcji zawsze wkracza policja. 

Chroń to, co ważne. Zwłaszcza, jeśli na co dzień parkujesz wzdłuż ulicy, tak jak właściciel tej Mazdy. To najbardziej newralgiczne miejsce do parkowania samochodu. Bez kontroli, monitoringu i możliwości szybkiej reakcji.