« Powrót do poprzedniej strony

LoJack odzyskuje auta - historie z poszukiwań skradzionych samochodów

Samochód na trasie

Po raz kolejny zapraszamy do zestawienia akcji poszukiwania przez LoJack skradzionych samochodów. Samochody wyposażone w monitoring radiowy szybko zostały namierzone i wróciły do swoich właścicieli. Złodzieje próbowali zagłuszyć sygnał systemu, ale to na nic - jeśli ktoś chce zagłuszyć system radiowy LoJack, namierzone zostanie źródło zagłuszania. Wszelkie zagłuszarki są więc całkowicie bezradne wobec LoJacka! Więcej w naszym wpisie, zapraszamy do lektury.
 

 

Mazda w lesie - właściciel zgłosił kradzież swojego samochodu w Gdańsku. Natychmiast wysłano załogi poszukiwawcze. Niedługo potem Mazda została odnaleziona niedaleko Torunia, stała ukryta w lesie. W środku samochodu leżała zagłuszarka GPS, która była jednak bezradna wobec systemu radiowego LoJack. Więcej na ten temat tutaj.
 

Późne zgłoszenie - klient zgłosił kradzież swojego Audi Q3, po tym, jak po dłuższej nieobecności wrócił do domu. Samochód zniknął z jego posesji, nie było wiadomo, kiedy doszło do kradzieży. To jednak nie miało znaczenia. Ekipa poszukiwawcza błyskawicznie namierzyła skradziony samochód i znalazła Audi niedaleko Radomia. Odzyskany pojazd wrócił na swoje miejsce. Więcej można przeczytać tutaj.
 

Zakopany samochód - ekipa poszukiwawcza otrzymała zgłoszenie o kradzieży Renault Trafic. Bardzo szybko zlokalizowano i odnaleziono samochód - stał w szczerym polu zakopany w połowie w błocie. Do pojazdu podpięte były liny - złodzieje najwidoczniej utknęli i próbowali wyciągnąć samochód z błota. Na próżno. Reanult wrócił do swojego właściciela. Więcej o tej sprawie tutaj.
 

Błyskawiczna akcja - z parkingu przed domem klienta została skradziona Toyota Land Cruiser. Służby poszukiwawcze LoJacka przyjęły zgłoszenie i zaczęły namierzać pozycję samochodu. Wystarczyło tylko pół godziny, aby zlokalizować i odzyskać samochód, który odnalazł się na warszawskim Żoliborzu. Więcej na ten temat tutaj.
 

Gdy inne zabezpieczenia zawiodą - pomimo autoalarmu i innych systemów antykradzieżowych, Volvo zniknęło z parkingu przed domem klienta. Na szczęście samochód posiadał jeszcze system radiowy LoJack, dzięki czemu szybko udało się go namierzyć i odzyskać. Po raz udowodnione zostało, że gdy wszystkie zabezpieczenia zawiodą, LoJack będzie działał. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.
 

LoJack od 1986 roku jest niezawodnym systemem w przypadku namierzania i odzyskiwania skradzionych samochodów. Nie da się go zagłuszyć, działa w podziemnych garażach, tunelach i kontenerach. Jego działanie oparte jest o fale radiowe, dlatego jest o wiele skuteczniejszy od systemów GPS.