« Powrót do poprzedniej strony

LoJack - dobry wybór po kradzieży

Dlaczego warto wybrać lojack

Zazwyczaj tak jest, że dbamy o to, co dobre i drogie. Inwestujemy, szanujemy i chronimy. Niejeden kierowca i właściciel swojego samochodu dba o niego, jak o najlepsze dobro osobiste. I nie bez powodu szuka ochrony na wypadek kradzieży. Poznaj kluczowe argumenty, dla których system lokalizacji Lojack będzie Twoim dobrym wyborem. 

 

Kto zabezpiecza samochód na wypadek kradzieży?

  1. Ten, kto ma złe doświadczenia, bo doświadczył kradzieży lub nieudanej próby. Często policjanci mówią, że jak złodziej raz nie ukradł samochodu, to przyjdzie po niego z powrotem.
  2. Ten, kto wie, ile może stracić

Widziałeś kiedyś zaparkowany w dziwnym miejscu samochód? Nic nie dzieje się bez powodu. Porzucony samochód to dalej gorący towar. Tylko pozostawiony do ostygnięcia. To jeden z kilku sposobów, który ma zabezpieczyć interesy złodzieja lub całej grupy przestępczej. Bo nigdy nie wiadomo, kto ukradł Twój samochód. Złodziej amator, który chciał się tylko przejechać fajnym autem, czy zorganizowana grupa, której poszukuje policja.

LoJack lokalizuje i odzyskuje pojazdy po kradzieży. 

Moduł radiowy LoJack nie wysyła żadnego sygnału podczas codziennej jazdy, nie śledzi kierowcy i nie monitoruje trasy. Dopiero po zgłoszeniu kradzieży, zostaje zdalnie aktywowany i wysyła zakodowany sygnały w paśmie VHF. Posiada też własną częstotliwość na wyłączność i własną, naziemną sieć stacji nadawczo-odbiorczych, na terenie całej Polski. Ponadto częstotliwość LoJack jest ujednolicona dla każdego kraju, w którym jest LoJack.

Procedura LoJack w 3 krokach.

  1. Powiadomienie (właściciel zgłasza kradzież do LoJack oraz na policję)
  2. Aktywacja modułu 
  3. LoJack odbiera sygnał za pomocą komputerów śledzących, aby zlokalizować poszukiwany pojazd

Przeglądy techniczne

Na tzw. złośliwość rzeczy martwych jest jeden sposób, trzeba dbać o to, aby urządzenie działało poprawnie. Dlatego po odzyskaniu pojazdu po kradzieży, LoJack dokonuje przeglądu pokradzieżowego, podczas którego instalator sprawdza moduł, baterię i ponownie dokonuje instalacji modułu w innym miejscu. LoJack zaleca, aby zrobić przegląd techniczny modułu również w sytuacji, kiedy samochód był długo nieużywany (dłużej niż 30 dni) lub przeszedł naprawdę powypadkową. 

LoJack ceniony przez firmy ubezpieczeniowe. 

Opłacasz AC na wypadek kradzieży, żeby firma ubezpieczeniowa pokryła koszty strat. To, jak szybko zostanie zlokalizowany i odnaleziony samochód po kradzieży, zależy również od Twojego czasu reakcji. Jeżeli znaleziony samochód zostanie rozebrany na części, kluczowy dla firmy ubezpieczeniowej jest również fakt odnalezienia. Masz wtedy gwarancję odzyskania swoich pieniędzy z ubezpieczenia lub ewentualnie możliwość złożenia pojazdu w autoryzowanym serwisie. 

Możliwość instalacji w innym pojeździe

Jeśli sprzedajesz samochód i chcesz zainstalować moduł LoJack w innym samochodzie, możliwy jest demontaż i ponowna instalacja modułu w innym pojeździe. 

Dla złodzieja ukraść to dziś za mało. Właścicielem swojej zdobyczy poczuje się dopiero wtedy, kiedy znajdzie i zniszczy zabezpieczenia. Nikt nie wie jednak, jak wygląda moduł LoJack i gdzie został zainstalowany. Zostaje on zawsze dopasowany do infrastruktury danego pojazdu. To moduł radiowy, którego nie da się również zagłuszyć. Działa zarówno pod ziemią i w kontenerach, gdzie sygnał GPS nie dociera. 

Dlaczego LoJack nie korzysta z technologii GPS/GSM?