« Powrót do poprzedniej strony

Likwidacja kolejnej dziupli - odzyskano skradzione auta

Dziupla samochodowa i zabezpieczone części

Kryminalni z Bydgoszczy zatrzymali trzy osoby i zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową. Złodzieje wpadli, kiedy rozbierali skradzione wcześniej Audi. Na terenie szrotu policjanci znaleźli części pochodzące z kradzionych samochodów i zidentyfikowali osiem samochodów. 

Wszystko zaczęło się od kradzieży Audi A8, który wart jest prawie pół miliona złotych. Samochód został skradziony w Poznaniu, jeszcze tego samego dnia informacja o kradzieży samochodu trafiła również do bydgoskiej komendy. Bydgoscy i poznańscy funkcjonariusze ustalili, że samochód najprawdopodobniej znajduje się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Policja z Bydgoszczy od razu przystąpiła do działania, zaczęto typować miejsca, gdzie mógłby znajdować się skradziony samochód. Wzięto pod uwagę jeden ze aut-szrotów, który znajdował się w podbydgoskiej miejscowości. Jeszcze tego samego wieczora policjanci udali się na miejsce.

Na terenie szrotu funkcjonariusze znaleźli skradzione Audi. Samochód był już częściowo rozebrany i miał założone kradzione tablice rejestracyjne. Znaleziono także mnóstwo części od innych samochodów oraz porozcinane elementy od luksusowych aut. Zatrzymano trzech mężczyzn, wszyscy trafili do aresztu.

Następnego dnia policjanci udali się na teren szrotu celem wykonania oględzin. Udało im się zidentyfikować osiem samochodów, które zostały skradzione na terenie Polski, Irlandii, Niemiec i Norwegii.  Były to części od Mercedesa, Audi, Bmw oraz Peugeota. Oprócz tego, na terenie posesji znalezione zostały też urządzenia do zakłócania sygnału GPS. 

Wszystkim trzem zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzut paserstwa. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.  Dodatkowo jeden z nich odpowie za ukrywanie dokumentu, którym nie miał prawa wyłącznie rozporządzać. Wszyscy trafili do aresztu.

Odnalezione dziuple samochodowe

Bardzo częstym zjawiskiem przy odnalezieniu jednego skradzionego auta jest to, że znajdują się także inne, które są ukryte w dziupli samochodowej. Ekipy poszukiwawcze Lojacka niejednokrotnie się o tym przekonały. Kiedy szukały samochodu z modułem radiowym LoJack, bardzo często znajdywały skradziony samochód w dziupli samochodowej. Dzięki temu, oprócz poszukiwanego pojazdu, znajdowało się wiele innych. Wystarczy sprawdzić statystyki.  Moduł LoJack jest niezagłuszalny, więc złodziejskie zagłuszarki są wobec niego bezradne. Dlatego LoJack jest tak skuteczny!

 

opracowano na podstawie policja.pl i materiały własne