« Powrót do poprzedniej strony

Kradzieże i odnalezienia pojazdów - LoJack w akcji

Namierzanie skradzionego pojazdu

Dzięki radiowej lokalizacji pojazdów LoJack, można szybko odzyskać skradziony samochód, motocykl, czy inny pojazd zabezpieczony modułem radiowym. LoJack od 1986 roku odnajduje skradzione pojazdy - istniał i działał z powodzeniem jeszcze przed erą GPS/GSM.

Namierzanie pojazdu jest bardzo proste - zamontowany w pojeździe moduł radiowy po zgłoszeniu kradzieży zaczyna przesyłać swoją pozycję, dzięki czemu ekipa poszukiwawcza może szybko odzyskać skradzioną własność. Dowodem na to, że LoJack jest niezawodny, są nasze historie z poszukiwań.

Kradzież z centrum handlowego
Samochód marki Mazda CX-5 został skradziony z parkingu jednego z warszawskich Centrum Handlowych. Właściciel zgłosił kradzież do LoJack i ekipa poszukiwawcza od razu przystąpiła do działania.Trzy godziny później samochód został odnaleziony na podwarszawskich działkach, było porzucone. Na miejsce przyjechała Policja i zabezpieczyła ślady.  Więcej o tej akcji znaleźć można tutaj.

Kolejne zniknięcie w centrum handlowym
Po raz kolejny złodzieje sięgnęli po samochód zaparkowany w podziemnym parkingu w galerii handlowej. Właściciel Mercedesa zgłosił kradzież i zaczęły się poszukiwania, samochód po kilka godzinach został znaleziony na obrzeżach jednej z podpoznańskich wsi. Więcej na temat tej akcji przeczytać można tutaj.

Kradzieże samochodów w centrach handlowych są bardzo częste. Przemawia za tym fakt, że właściciel auta spędza w centrum handlowym kilka godzin, robiąc zakupy. Czasem nawet więcej, jeśli w planach ma jeszcze pójście do kina. Nad kradzieżą samochodu pracuje kilka osób, które mają ściśle określone zadania. Jak przebiega taka kradzież?  Bardzo szeroko opisaliśmy to w artykule na naszym blogu.

Mazda znów na celowniku
Mazda należąca do mieszkańca Ursynowa zniknęła z osiedlowego parkingu. Mężczyzna szybko powiadomił o tym ekipę LoJack oraz policję. Po kilku godzinach poszukiwania samochód znaleziono na parkingu w podwarszawskiej miejscowości. Tym razem, tak jak to ma miejsce zazwyczaj, w środku pojazdu odnaleziono zagłuszarkę GPS/GSM/GPRS. W przypadku systemu LoJack te powszechnie stosowane urządzenia są nieskuteczne, ponieważ zarówno wstępna lokalizacja, jak i lokalizacja właściwa pojazdu (odzyskanie), odbywa się przy użyciu własnych, niezależnych częstotliwości radiowych. Całą akcję opisaliśmy tutaj.

Kradzież w grodzie Kraka
Właścicielka BMW X6 zauważyła jego zniknięcie sprzed swojego domu na jednym z krakowskich osiedli. Od razu zgłosiła kradzież na policję, a następnie zadzwoniła również na alarmowy numer LoJack. Ekipa od razu przystąpiła do działania, wstępna lokalizacja wykazała że BMW nadal znajduje się w okolicach Krakowa. Po kilku godzinach auto znalazło się na parkingu. O tej akcji więcej znaleźć można tutaj.

Skradziony Citroen
Właściciel Citroena Berlingo z Rudy Śląskiej zgłosił kradzież samochodu wczesnym rankiem. Moduł radiowy został wzbudzony i zaczął przesyłać swoje położenie. Niedługo potem odnaleziono samochód w jednym z chorzowskich garaży, gdzie został ukryty przez złodziei. Na szczęście system LoJack działa w garażach, na parkingach podziemnych i kontenerach. Samochód w nienaruszonym stanie wrócił do właściciela jeszcze tego samego dnia. Więcej o tej akcji pisaliśmy tutaj.