« Powrót do poprzedniej strony

Kradzież samochodu w niehandlową niedzielę

Parking podziemny w galerii handlowej

Jarosław Ś. miał problem ze sprzedażą samochodu, wpadł więc na pomysł, aby upozorować kradzież samochodu. Wszystko szło zgodnie z planem, do czasu, gdy policjanci sprawdzili jeden szczegół w kalendarzu...

"Pomysł o zgłoszeniu rzekomej kradzieży czarnego BMW z serii 3 narodził się, kiedy wszystkie próby sprzedania samochodu zakończyły się fiaskiem. To wtedy Jarosław Ś. skontaktował się z osobą, która miała sprawić, że pojazd zniknie, a dzięki temu jego właściciel pozbędzie się problemu" - informują policjanci ze śródmiejskiej komendy w Warszawie.

Zaparkował pod centrum handlowym

Pomysłowy 49-latek zgłosił policji, że jego samochód został skradziony. Twierdził, że przyjechał do stolicy na zakupy, a auto pozostawił na parkingu podziemnym jednego z centrów handlowych. W galerii spędzić miał kilka godzin, podczas których ktoś ukradł jego samochód. Zapomniał jednak sprawdzić, czy tej niedzieli, której to rzekomo miała miejsce kradzież, były otwarte sklepy...

"Problem w tym, że akurat ta niedziela, kiedy mężczyzna przyjechał do Warszawy, była dniem wolnym od handlu, a co za tym idzie, galeria była nieczynna" – wyjaśniają policjanci.

Funkcjonariusze zaczęli wyjaśniać sprawę. Jak twierdzą, nabierali coraz więcej podejrzeń co do prawdomówności mężczyzny.

"49-latek w świetle przedstawionych mu dowodów winy przyznał się do tego, że kłamał w sprawie kradzieży swojego BMW. Mężczyzna usłyszał już zarzuty" – podają śródmiejscy policjanci. Za składanie fałszywych zeznań i powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Kradzieże w centrach handlowych

Kradzieże z parkingów w galeriach handlowych to jednak nie fikcja. Zdarzają się one bardzo często, a przemawia za tym fakt, że właściciel samochodu spędza w galerii od 2 do 5 godzin. Złodzieje najczęściej upatrują wcześniej dany samochód, po czym śledzą ofiarę, aby pozbawić jej kluczyków, lub pilota do auta. Samo otwarcie samochodu i wyjazd z parkingu trwa tylko kilka minut... czytaj więcej.

Chcesz mieć pewność, że Twój samochód jest bezpieczny zawsze i wszędzie? Zabezpiecz go modułem LoJack, który pozwoli namierzyć i odzyskać go po kradzieży.

 

źródło: tvn24.pl, materiały własne