« Powrót do poprzedniej strony

KRADZIEŻ SAMOCHODU METODĄ NA KORONAWIRUSA

złodzieje zakładają maseczki i kradną metodą na koronawirusa

Z dnia na dzień uwaga policji została skierowana w kierunku epidemii koronawirusa co powoduje, że rynek kradzieży samochodów kwitnie tej wiosny jeszcze bardziej. Przybywa kradzieży, brakuje kontroli, a akcja #zostanwdomu wspiera złodziejski fach. Złodzieje zakładają maseczki i czują się anonimowi w przestrzeni publicznej.

 

KRADZIEŻE „NA KORONAWIRUSA”

Chodzenie w masce i rękawiczkach staje się w Polsce wskazaniem do walki z koronawirusem, dlatego złodziej samochodów może się legalnie kamuflować i tym samym odwracać uwagę przechodniów. Policja odnotowuje wiele zgłoszeń kradzieży, ale w obecnej sytuacji funkcjonariusze mają inne zadania. Codzienne kontrole ludzi, którzy przebywają w domach na obowiązkowej kwarantannie, utrudnia policji walkę z przestępczością samochodową. A ci, którzy pozostają w domach i rezygnują z przemieszczania się na rzecz walki o własne zdrowie, tracą swoje niezabezpieczone pojazdy bezpowrotnie. Do kradzieży dochodzi najczęściej w Warszawie i w większych miastach. Samochody znikają z osiedli i niestrzeżonych parkingów. Przy opustoszałych ulicach i parkingach, najprostsze sposoby zabezpieczeń takie jak blokada kierownicy, czy drążka zmiany biegów nie odstraszą dziś złodzieja, który ma teraz więcej czasu i śmiałości, aby bez wysiłku ukraść wartościowy samochód.

 

Sprawdź, co może się stać z Twoim samochodem po kradzieży

JAK SKUTECZNIE ZABEZPIECZYĆ AUTO?

Pandemia koronawirusa w Polsce odnotowuje coraz większe straty i nic nie zapowiada, by w najbliższych tygodniach miała wygasnąć. To będzie raczej powolny proces, który uśpi czujność wielu ludzi na kilka miesięcy. Broniąc się przed kradzieżą samochodu warto wziąć pod uwagę system radiowy LoJack, który lokalizuje i odzyskuje utracone pojazdy nawet do 24h i posiada załogę poszukiwawczą, która zareaguje od razu po otrzymaniu zgłoszenia.

Przy trwającej epidemii i ograniczonej mobilności, warto także chociaż raz dziennie sprawdzić, czy pojazd znajduje się we właściwym miejscu, szczególnie jeśli parkujesz przy ulicy. Jego brak należy niezwłocznie zgłosić na policję oraz do LoJack. Policja zachęca do zwiększenia czujności i zwrócenie uwagi na miejsce pozostawiania pojazdów.