« Powrót do poprzedniej strony

Kradzież na walizkę – tak się kradnie nowoczesne samochody

złodzieje kradną nowoczesne samochody metodą na walizkę

Samochody Keyless - z systemem bezkluczykowego, elektronicznego dostępu, uruchamiają samochód bez użycia kluczyka. Kiedy otwierasz i uruchamiasz samochód, bez zbędnych poszukiwań w torbie czy kieszeniach, szybko doceniasz nowe technologie. Wszystko działa pięknie, a Ty czujesz się panem swojego losu. Czar pryska, kiedy złodziej ​kradnie Twój samochód, bo miał BEZproblemowy dostęp do samochodu.

 

Mówi się, że w Polsce mamy do czynienia ze spadkiem kradzieży. Ale to tylko przez fakt, że złodzieje zmienili trend i nie kradną już samochodów ze średniej półki, tylko z najwyższej. Łupem padają przede wszystkim  nowoczesne i luksusowe samochody, które kradnie się w kilkanaście sekund.

 

Co to jest system keyless i jak działa?

System keyless opiera się na radiowej transmisji danych. Pomiędzy nadajnikiem, a odbiornikiem następuje wymiana kodów, a zasięg tej komunikacji wynosi ok. kilkadziesiąt centymetrów. Dlatego inteligentny kluczyk musi być blisko kierowcy, np. w torbie, ale nie wymaga użycia. Wsiadasz, wciskasz przycisk startowy i jedziesz.

Kluczyk, który masz przy sobie, przydaje się natomiast złodziejom, którzy wykorzystują wysyłanie fal radiowych do komunikacji z pojazdem. Czujniki radiowe wymieniają się kodami i zwalniają blokadę na drzwi. Na tę okazję czekają złodzieje, dlatego keyless ma przewagę nad wygodą i totalnie zawodzi, przy użyciu wzmacniacza sygnału, czyli popularnej wśród złodziei "walizki".

Jak złodzieje używają "walizki" do kradzieży samochodów?

Potrzebne są 2 osoby i 2 sprzęty. Przy samochodzie stoi jedna osoba z radiem, a za właścicielem pojazdu idzie druga osoba, również ze sprzętem, w celu przechwycenia sygnału. Kiedy 1 złodziej dotyka klamki i odbiera sygnał, przesyła go do drugiej walizki, a ta przesyła sygnał docelowo do kluczyka.

System bezkluczykowy - BEZproblemowy?

Żeby utrudnić pracę złodziejowi, należałoby trzymać kluczyk z dala okien i od drzwi, mocno owinąć w folię lub trzymać w metalowym pudełku. Ale kto tak robi? Po co kupować samochód dla wygody, żeby utrudniać sobie życie zabezpieczaniem kluczyka? To trochę absurdalne, dlatego te dwie rzeczy kompletnie się wykluczają, choć policja zachęca do ostrożności. Podobno nie ma takiego samochodu, którego nie da się ukraść. Złodziejom najwięcej czasu w kradzieży zajmuje logistyka. Znalezienie zasięgu jest kluczowe, cała reszta to sekundy. "Nowy właściciel" pojazdu odjedzie nim tak daleko, jak chce, dopóki będzie miał włączony silnik. 

Jak zabezpieczyć samochód po kradzieży?

LoJack to radiowy system do lokalizacji skradzionych pojazdów jest wykorzystywany od ponad 30 lat. Działa w oparciu o fale radiowe, na utajonych i ujednoliconych częstotliwościach. Niewielkie urządzenie, czyli moduł radiowy, wysyła swoja pozycję dopiero po zgłoszeniu kradzieży. Wówczas zostaje aktywowany i namierza poszukiwany pojazd. W trakcie codziennego użytkowania pojazdu, moduł nie śledzi użytkownika, tak jak GPS monitoring i jest odporny na działanie zagłuszarki. 

LoJack zabezpiecza po kradzieży samochody osobowe, motocykle, maszyny rolnicze i budowlane. Sygnał modułu LoJack odbierany jest na terenie całej Polski, natomiast skuteczność systemu LoJack to 95% odzyskanych pojazdów. 

Gdzie można kupić moduł LoJack?

Zadzwoń do Biura Obsługi Klienta. Zamów moduł LoJack i umów się na instalację. Po szczegóły wejdź TUTAJ