« Powrót do poprzedniej strony

Kradzież Mercedesa z parkingu - zawiódł system keyless

Kradzież Mercedesa

Bezkluczykowe samochody miały ułatwiać życie kierowcy, a ułatwiły pracę złodziejom. Kradzież samochodu z systemem keyless zajmuje im, jak pokazuje poniższe nagranie, niecałe dwie minuty. Wystarczy urządzenie, które przechwytuje sygnał z pilota.

O tym, że systemy keyless bardzo łatwo złamać, pisaliśmy już kilkakrotnie. Ostatnio niemiecki automobil klub ADAC opublikował listę marek pojazdów, które można bez problemu otworzyć i ukraść. Złodzieje używają do tego tzw. walizki, w której ukryte jest urządzenie do przechwytywania sygnału z pilota samochodowego. Oprócz tego istnieje jeszcze kilka innych gadżetów, które potrafią przechwycić sygnał i otworzyć, a następnie uruchomić pojazd.

Poniższe nagranie z monitoringu na parkingu w Krotoszynie pokazuje, jak szybko można otworzyć i ukraść samochód z systemem keyless. Złodziejom zajęło to niecałe dwie minuty...

 

Skoro system keyless jest wciąż bezradny wobec złodziejskich sztuczek, podpowiadamy niezawodne rozwiązanie - moduł radiowy LoJack, który pozwoli namierzyć i odzyskać skradziony pojazd.

 

źródło: autoswiat.pl, yotube.pl