« Powrót do poprzedniej strony

Jeden moduł, wiele zastosowań - system radiowy LoJack

Motocykl i samochód na parkingu

System radiowy LoJack ma bardzo szerokie zastosowanie - można go z powodzeniem zamontować w samochodzie, motocyklu, busie czy maszynach budowlanych, aby mieć pewność, że pojazd będzie namierzony i odzyskany po kradzieży. Nie ma znaczenia, czy pojazd jest nowoczesny, czy zabytkowy. LoJack świetnie sprawdzi się w każdej maszynie.

Samochody - widmo kradzieży samochodu na pewno spędza sen z powiek każdemu kierowcy. LoJack początkowo przeznaczony był tylko do odzyskiwania samochodów. Wiele osób wciąż twierdzi, że to rozwiązanie tylko dla właścicieli drogich pojazdów. A to mit! Nasz system radiowy przeznaczony jest dla każdego, kto chce zabezpieczyć swoje auto, bez znaczenia, czy jest ono luksusowe, zabytkowe, stare, czy średniej wartości. Dla kierowcy liczy się fakt, że jego pojazd jest bezpieczny i kradzież nie narazi go na dodatkowe nerwy i koszty.

Motocykle i skutery - jednoślady równie często padają łupem złodziei, tak jak samochody, zwłaszcza w sezonie motocyklowym. Motocykl łatwiej ukraść, bowiem wystarczy wciągnąć go na lawetę, albo do busa. Zabezpieczenia antykradzieżowe bardzo łatwo złamać, złodzieje dysponują szeroką gamą narzędzi, które pomagają przeciąć różne u-locki, łańcuchy, czy blokady. Dzięki modułowi LoJack skradziony motocykl można odzyskać już w kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży.

Maszyny budowlane - ciężki sprzęt budowlany bardzo często kradziony jest z placów budowy, ponieważ złodzieje uzyskują w ten sposób części zamienne, albo sprzedają maszyny budowlane na czarnym rynku za bardzo duże pieniądze. Specjalny moduł LoJack przeznaczony do maszyn budowlanych to idealne rozwiązanie dla tych, którzy boją się utraty drogiego sprzętu. Pozwoli na szybkie odzyskanie pojazdu, dzięki czemu prace na budowie nie będą wstrzymane na dłuższy czas.

Sprzęt rolniczy - podobnie, jak budowlany, jest drogi i często kradziony z tych samych powodów. Utrata takiego sprzętu to bardzo wielkie koszty, zwłaszcza w sezonie prac polowych, kiedy brak pojazdu oznacza przerwy w pracy, które generują kolejne koszty. Ubezpieczenie z kolei nie pokryje pełnych kosztów utraty maszyny rolniczej. Dlatego tutaj doskonałym rozwiązaniem również będzie LoJack.

Flota pojazdów, samochody służbowe - LoJack to nie tylko rozwiązanie dla Klientów indywidualnych. W ten sposób można zabezpieczyć także flotę samochodów, auta służbowe, foodtrucki czy skutery przeznaczone do rozwożenia jedzenia. Podobnie, jak w przypadku maszyn rolniczych, czy budowlanych, zarządzający flotą nie musi się martwić, że utrata jednego samochodu przyniesie przerwy w pracy i dodatkowe koszty. Pojazd najczęściej wraca po kradzieży już kilka godzin po jej zgłoszeniu.

 

LoJack to jedyny na rynku system lokalizacji i odnajdywania skradzionych pojazdów, który działa w oparciu o fale radiowe, a nie systemy GPS/GSM. Od innych systemów odróżnia go to, że posiada własną naziemną infrastrukturę stacji nadawczo - odbiorczych oraz własną częstotliwość radiową. Taki sygnał jest o wiele silniejszy i odporny na zagłuszanie, nie znika również w kontenerach, garażach, czy podziemnych parkingach i tunelach. Moduł radiowy LoJack na co dzień pozostaje w uśpieniu i nie śledzi użytkownika. Wzbudzony zostaje dopiero po zgłoszeniu kradzieży, aby zlokalizować skradziony pojazd - dzięki temu ekipa poszukiwawcza, wraz z policją, odnajduje utraconą własność najczęściej w kilka godzin po kradzieży.