« Powrót do poprzedniej strony

Jak skutecznie chronić swój pojazd?

Samochody stojące w korku

Każdy posiadacz samochodu czy motocykla wie, ile kosztuje pojazd i jakie są koszty jego utrzymania. Właściciele zastanawiają się, jak uchronić swój pojazd nie tylko przed korozją, czy zarysowaniem, ale też przed złodziejami, którzy przechodzą samych siebie, żeby wzbogacić się cudzym kosztem. Podpowiadamy więc, co wybrać, żeby mieć gwarancję na to, że nawet skradziony pojazd wróci szczęśliwie do właściciela i to w bardzo krótkim czasie.

Immobilizer nie jest skutecznym zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym!
Działanie immobilizera jest proste -  po włożeniu do stacyjki  kluczyka z wbudowanym nadajnikiem, do immobilizera jest wysyłany sygnał, który poddany jest analizie. Jeśli zostanie on uznany za właściwy, wyłączy się kontrolka i kierowca przejmuje kontrolę nad samochodem. Trójka naukowców pokazała jednak, jakie są luki w systemie zabezpieczeń immobilizerem. Udało się zmienić sygnał i unieszkodliwić immobilizer, dzięki czemu można przejąć kontrolę nad pojazdem i łatwo go ukraść. Pokazuje to tylko, że nie ma skutecznych zabezpieczeń antykradzieżowych. Jedynym niezawodnym systemem jest LoJack, który pozwoli odzyskać skradzione auto. Cały artykuł na ten temat przeczytać można tutaj. 

Odpowiednie zimowanie motocykla pozwoli uniknąć kosztów i kłopotów.
Odpowiednie przygotowanie motocykla na zimę pozwoli na szybkie i bezawaryjne odpalenie pojazdu na wiosnę, a także pozwoli na uniknięcie stania w kolejkach do serwisu, czy ponoszenia dodatkowych kosztów. Przed zamknięciem motocykla na zimę w garażu warto wymienić olej silnikowy, sprawdzić płyn hamulcowy, dokładnie go umyć, nasmarować kilka ważnych miejsc, zalać bak do pełna paliwem. Warto również jednoślad okryć specjalną plandeką. Dodatkowym i ważnym czynnikiem jest też zabezpieczenie pojazdu na wypadek kradzieży. Cały poradnik znajduje się tutaj. 

Oddziały LoJack z różnych krajów bardzo ściśle ze sobą współpracują
Każdy posiadacz LoJacka nie musi się martwić, jeśli jego samochód zostanie skradziony na ternie innego kraju, bowiem oddziały LoJack współpracują ze sobą i poszukują każdego zgłoszonego samochodu. Przekonał się o tym, m.in., właściciel ciężarówki skradzionej we Francji. Francuski oddział o nazwie Traqueur przekazał polskiej ekipie poszukiwawczej wiadomość, że skradzione auto znajduje się na terenie naszego kraju. Polska ekipa od razu przystąpiła do działania i odnalazła samochód w okolicy Krakowa. LoJack działa w ponad 40 krajach na całym świecie, gwarantując międzynarodową współpracę swoich oddziałów w przypadku kradzieży pojazdu. Więcej przeczytać można tutaj.

Złodzieje potrafią ukraść samochód za pomocą...tabletu!
Złodziei - hakerów zatrzymała tarnowska policja. Przestępcy używali tabletu, aby łamać systemy zabezpieczeń w nowoczesnych samochodach. Ich łupem prawie padło BMW BMW X5 o wartości około 300 tys. zł, na szczęście zostali złapani na gorącym uczynku. To jednak nie pierwszy tego typu przypadek - odkąd zaczęły pojawiać się skomputeryzowane samochody, złodzieje nauczyli się łamać zabezpieczenia, włamując się do systemu samochodowego za pomocą komputerów, czy właśnie tabletów.  Więcej o kradzieży za pomocą tabletu przeczytać można tutaj.

Monitoring radiowy jest najlepszym zabezpieczeniem samochodu na wypadek kradzieży!
Wiele osób uważa, że monitoring GPS świetnie sprawdzi się jako system pomagający odnaleźć auto po kradzieży. Niestety, złodzieje zawsze korzystają z zagłuszarek GPS, więc samochód szybko zniknie bez śladu. Dlatego lepszym sposobem jest zabezpieczenie pojazdu monitoringiem radiowym, jakim jest LoJack. Posiada on własną infrastrukturę nadawczo-odbiorczą oraz częstotliwość fal radiowych. Przy próbie zagłuszania sygnału ekipa poszukiwawcza zostanie o tym poinformowana i bez problemu namierzy źródło zagłuszania. Od 31 lat złodzieje aut nie mają sposobu na LoJacka! O zaletach naszego systemu pisaliśmy w tym artykule. 

Więcej ciekawych artykułów na temat zabezpieczeń antykradzieżowych, złodziejskich sztuczek i ciekawostek na temat systemu radiowego LoJack znajdziecie na naszym BLOGU.