« Powrót do poprzedniej strony

Jak odzyskać skradziony samochód? Poznaj nasze historie z poszukiwań

Radiowa lokalizacja skradzionego pojazdu

Każdy posiadacz samochodu na pewno niejednokrotnie zastanawiał się, co stanie się, jak jego pojazd zostanie skradziony. Zgłosi to na policję. I co dalej? Jak długo to potrwa? Czy policja odnajdzie samochód na czas, czy złodzieje zdążą go zdemontować, lub wywieźć za granicę? Jak zabezpieczyć pojazd tak, żeby mieć pewność, że wróci po kradzieży?

Doniesienia o kradzieżach pojazdów spędzają sen z powiek każdemu, kto posiada samochód, lub motocykl. Chcemy Wam jednak pokazać, że skradziony pojazd można bardzo szybko odzyskać, a on w całości wróci do właściciela! Wystarczy nasz niezawodny system radiowy LoJack. Mamy dla Was kilka historii z naszych poszukiwań i odzyskania skradzionych pojazdów.

 

Strzałka Odzyskanie skradzionej Hondy - pojazd zniknął z parkingu podczas długiego listopadowego weekendu. Właściciel szybko zgłosił kradzież policji oraz Centrum Operacyjnemu LoJack. Jak skończyła się ta historia? Całość przeczytacie tutaj.

StrzałkaBMW w blaszanym garażu - taki był finał poszukiwań skradzionego BMW, które zniknęło z parkingu w Katowicach. Właściciel samochodu odzyskał swoją własność jeszcze tego samego dnia. Szczegóły tej akcji opisaliśmy tutaj.

Strzałka Kradzież pod osłoną nocy - mieszkaniec warszawskiego Targówka udał się, jak co rano, na osiedlowy parking i zobaczył, że jego Toyota zniknęła ze swojego miejsca. Szybko zgłosił kradzież policji oraz LoJack. Kilka godzin później samochód odnalazł się na terenie Wołomina, gdzie prawdopodobnie złodzieje zostawili go na "ostygnięcie". O tej akcji przeczytać możecie tutaj.

Strzałka Pechowy piątek - z przydomowej posesji w Poznaniu został skradziony Volkswagen. Jego brak zauważył w piątkowy ranek właściciel samochodu. Niezwłocznie zgłosił ten fakt policji oraz Centrum Operacyjnemu LoJack. Jak się skończyła ta historia? Dowiecie się z tego wpisu.

StrzałkaBMW skradzione podczas urlopu - nie raz już pisaliśmy, że złodzieje nie biorą urlopów. Tak było i tym razem, kiedy skradli BMW jednemu z urlopowiczów. Samochód został skradziony z sopockiego parkingu. Mężczyzna szybko zgłosił kradzież. Gdzie i kiedy znalazł się samochód? Szczegółów dowiecie się z tego wpisu.

W jaki sposób LoJack odzyskuje skradzione pojazdy?

W samochodzie, który ma być zabezpieczony na wypadek kradzieży, montowany jest niewielki moduł radiowy LoJack. Podczas codziennego użytkowania nie nadaje żadnych sygnałów, nie śledzi również użytkownika. Moduł zaczyna działać dopiero w momencie kradzieży - jest aktywowany, aby mógł przesłać swoją pozycję. Potem ekipa poszukiwawcza LoJack lokalizuje skradziony samochód i wraz z policją, odzyskuje go. Trwa to najczęściej tylko kilka godzin.
LoJack jest jedynym systemem radiowym na rynku i w odróżnieniu od innych systemów namierzania, posiada własną infrastrukturę stacji nadawczo - odbiorczych. Działa na własnych utajnionych falach radiowych, nie korzystając z pomocy GPS/GSM. To najlepszy sposób, aby zabezpieczyć pojazd na wypadek kradzieży! Sprawdź sam!