« Powrót do poprzedniej strony

Dziupla samochodowa w starym garażu. Historie odzyskań

stare garaże służą nielegalnym biznesom świata przestępczego

Duża część skradzionych samochodów trafia do starego garażu lub warsztatu samochodowego, najczęściej z dala od dużej aglomeracji. Małe miasteczka idealnie skrywają duży potencjał nielegalnych biznesów, ale złodzieje nie stronią od dużych miast. Z tego artykułu dowiesz się, jak i gdzie LoJack trafia do dziupli samochodowych. 

 

Zastanawiasz się, czy w Twoim mieście działa dziupla samochodowa? Do kradzieży samochodów dochodzi nie tylko w Warszawie. Dziś przedstawiamy historie odzyskań z całej Polski.

 

 

  • powiecie wrocławskim rozbito dziuplę samochodową, do której trafiały samochody kradzione przez 4 mężczyzn. Zaczęło się od znalezienia Volkswagena, potem policjanci dotarli do Mercedesa i innych pojazdów, które w rejestrze figurowały jako skradzione.
  • W dziupli w Zgierzu, znajdował się samochód skradziony we Francji. Samochód warty był 130 tys. złotych, a znalezione części innych samochodów przekraczały wartość 100 tys. złotych.
  • Audi A4 odzyskane we Wrocławiu. Do tej dziupli samochodowej trafili funkcjonariusze z wydziału kryminalnego komendy miejskiej we Wrocławiu. Złodzieje rozbierali tu tylko samochody jednej marki. Zabezpieczono 5 samochodów, a z innych 20 odnaleziono pozostałe części z samochodów marki Audi.
  • W Drozdowie, w powiecie łomżyńskim LoJack zlokalizował Audi Q7, które zostało skradzione z prywatnej posesji w Gdańsku. Przy okazji odzyskania auta, policji udało się rozbić dziuplę samochodową. 
  • W Wołominie odnaleziono Mazdę 6, która została wywieziona do opuszczonego garażu, w wyniku nocnej kradzieży z warszawskiego Bemowa. Na miejscu policja odnalazła jeszcze 1 Mazdę, tyle że rozebraną na części. 
  • Toyota Land Cruiser odnaleziona w powiecie wołomińskim. Auto zostało skradzione z ulicy w Ożarowie Mazowieckim. W miejscu odnalezienia, na prywatnej posesji udało się zatrzymać 1 osobę i odzyskać 2 inne pojazdy. 
  • W Malborku LoJack zlokalizował Audi Q7, które już raz zostało skradzione temu samemu właścicielowi. Na miejscu w dziupli samochodowej udało się odnaleźć także Volvo skradzione w Warszawie. 
  • Kilka miesięcy temu grupa 10 złodziei została zatrzymana za kradzież 200 samochodów. Do kradzieży dochodziło w woj. śląskim i małopolskim. Większość samochodów trafiała do dziupli samochodowej, w Warszawie i Siewierzu.

Samochody posiadające moduł LoJack często pozwalają na odzyskanie innych samochodów, które nie miały żadnego zabezpieczenia. W ten sposób skutecznie przyczynia się do zatrzymania sprawców i likwidacji dziupli samochodowych, jako miejsca zbytu luksusowych samochodów. 

 

Policja przeszukała wołomińskie i grodziskie szroty. Zobacz co znalazła i co się dzieje z samochodami po kradzieży