« Powrót do poprzedniej strony

CZY DA SIĘ ODZYSKAĆ SKRADZIONY MOTOCYKL?

jak odzyskać skradziony motocykl

Ulice polskich miast w szybkim tempie zmieniają swój krajobraz. Zmienia się także, choć powoli, kultura jazdy kierowców samochodów, którzy często muszą ustąpić miejsca jednośladom. Motocykle – to one będą tematem przewodnim dzisiejszego bloga. Fanów tej dziedziny motoryzacji przybywa, ale złodziei, dla których motocykl jest sporą pokusą, nie brakuje.

 

Z roku na rok jest coraz więcej pasjonatów jazdy na motorze. Dlatego kierowcy z dużym zainteresowaniem przenoszą się na motocykle. Jazda na dwóch kółkach niesie ze sobą sporo korzyści: szybciej, bez stania w korku ulicznym. Sporym atutem jest także fakt, że nie tworzą one dodatkowego miejsca w kolumnie innych pojazdów, bo mogą łatwo omijać samochody. 

Motory jednak nie są mniej narażone na kradzież niż samochody. To chodliwy towar, który kusi oczy złodzieja. A jeśli do tego jednoślad nie ma zabezpieczeń, to znajdzie nowego właściciela w zaledwie 90 sekund.

Po fakcie, kiedy już dowiadujemy się, że nasz motocykl został skradziony, zostaje nam tylko udać się do komisariatu policji i zgłosić kradzież. Potem czekamy na rozwój akcji, ale rzadko kiedy dochodzi do sukcesu i to jeszcze w krótkim czasie. Zazwyczaj w takich sytuacjach kierowca postanawia przy nabyciu kolejnego pojazdu odpowiednio zabezpieczyć swój jednoślad na wypadek kradzieży, choć przed nią i tak ciężko się ustrzec. Obiegowa opinia mówi, że motocyklista jest bardzo dobrym kierowcą, ponieważ podczas jazdy jest maksymalnie skupiony na drodze. Dlaczego? bo jeden błąd może go wiele kosztować. Tym samym sprzęt, którym jeździ jest również coraz lepszy i droższy.

Popularne zabezpieczenia to Disclock, U-lock, blokada kierownicy czy łańcuch, na pewno odstraszą amatorów, ale nie zawodowców. Teoretycznie, im więcej blokad, tym bezpieczniejszy sprzęt, który chronimy. Ale jeśli szukamy najskuteczniejszego zabezpieczenia antykradzieżowego, który pozwoli odnaleźć skradziony pojazd, to musi on działać szybko, zawsze i wszędzie

Możliwość lokalizacji po kradzieży

Wyposaż swój motocykl w system radiowy i zlokalizuj go po kradzieży za pomocą LoJack. To jedyny system, którego moduł nie jest zagłuszalny. Co to znaczy? Kiedy złodziej skorzysta z zagłuszarki, system radiowy wskaże, gdzie znajduje się źródło zagłuszania i tym samym skradziony pojazd. 

Co zrobić żeby odzyskać skradziony motor i ile to trwa?

Złodzieje mają swoje metody, a kierowcy próbują znaleźć technologię, która przewyższy możliwości i starania złodziei. Ale dobry złodziej również sięga po gadżety z górnej półki. Kto wygrywa tę nierówną walkę?

Jeśli motocykl jest objęty modułem LoJack, to statystycznie w ciągu kilku godzin od namierzenia, pojazd wraca do właściciela w stanie nienaruszonym. W akcji poszukiwawczej liczy się przede wszystkim czas. LoJack posiada swoje własne centrum poszukiwawcze, a to oznacza, że zawsze możesz zgłosić kradzież, nawet w weekendy i święta. Jeśli motocykl został wciągnięty na lawetę, LoJack zlokalizuje jego położenie. Przy współpracy z policją, odzyskujemy pojazdy w sposób bezpieczny dla całej akcji.