« Powrót do poprzedniej strony

Ciekawostki dotyczące LoJacka

LoJack to system lokalizacji i odzyskiwania skradzionych pojazdów. Dowiedz się więcej na temat naszego systemu dzięki poniższemu zestawieniu ciekawostek dotyczących LoJacka. 

W jaki sposób zagłuszyć radiowy System LoJack?

Każdy sygnał radiowy można zagłuszyć, taka jest po prostu fizyka. Aby zagłuszyć Moduł LoJack, który wysyła sygnały naprowadzające do komputerów śledzących, wystarczy użyć urządzenia, które nadaje silniejszy sygnał niż Moduł LoJack, nadający na tej samej częstotliwości i umieścić to urządzenie blisko skradzionego pojazdu wyposażonego w Moduł LoJack. Brzmi prosto i LoJack będzie wdzięczny za takie działanie złodzieja, ponieważ w ten sposób szybciej odzyska skradziony pojazd :) Urządzenie nadające silniejszy sygnał na częstotliwości LoJack spowoduje, że komputery śledzące zamiast szukać Modułu LoJack będą namierzały zagłuszarkę, która nadając silniejszy sygnał będzie tym samym łatwiejsza do lokalizacji.

Policja korzysta z komputerów śledzących LoJack

Policja wielu krajów, w tym Polski, korzysta aktywnie z Systemu LoJack w celu odzyskiwania skradzionych pojazdów. Komputer śledzący LoJack, tak zwany PTC (Police Tracking Computer) został zaprojektowany tak, aby po uruchomieniu w policyjnym radiowozie nie utrudniał pracy policji i włączał się tylko w przypadku akcji poszukiwawczej i kierował do skradzionego pojazdu. Szacuje się, że na świecie kilkadziesiąt tysięcy jednostek policji, radiowozów, samolotów i helikopterów wyposażonych jest w PTC.

Złodzieje się uczą, ale na LoJacka nie mają sposobu

W porównaniu z dzisiejszymi zabezpieczeniami, w latach 80-tych i 90-tych kradzież samochodu to była bułka z masłem. Wystarczyło pokręcić śrubokrętem, spiąć dwa przewody i już. Teraz, dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu w samochodach, smart-kluczom i chipom, jest to o wiele trudniejsze. Wcale to jednak nie oznacza, że samochodów się nie kradnie.

Złodzieje są teraz o wiele bardziej pomysłowi i dokształcają się z dnia na dzień. Złodzieje stali się bardziej subtelni: zamiast rozrywać stacyjkę śrubokrętem, wolą mieć kluczyki. A jak je zdobywają? Używają fałszywych dowodów osobistych, fałszywych środków płatniczych i wyłudzają kluczyki u dilerów, w komisach samochodowych, a także w wypożyczalniach samochodowych. Złodzieje stali się mistrzami w zdobywaniu informacji - często potrafią zdobyć dane o miejscu zamieszkania przyszłej ofiary i włamują się do domu. Tam kradną pilota to bramy garażowej i kluczyki do samochodu, tak jak miało to miejsce w przypadku pana Artura Barcisia, który odzyskał zuchwale skradziony pojazd dzięki LoJack.

Mimo nowoczesnych technologii stosunkowo łatwo jest ukraść samochód. Dla posiadaczy systemu LoJack nie ma to większego znaczenia. Sygnału śledzącego nie da się zagłuszyć, LoJack odzyskuje samochody schowane pod ziemią lub w metalowych kontenerach. I chociaż złodzieje próbują, cały czas nie udało im się znaleźć sposobu na LoJacka. Skuteczność systemu bez względu na starania złodziei wynosi 93%!

 

LoJack Sky to monitoring pojazdu i system odzyskiwania w jednym

Jeśli chcesz zabezpieczyć auto na wypadek kradzieży, a jednocześnie zależy Ci na funkcji monitoringu pojazdu na co dzień, to LoJack Sky System jest dla Ciebie. Zawiera w sobie system odzyskiwania skradzionych pojazdów, a także współpracuje z systemami GPS i GSM, dzięki czemu na bieżąco możesz śledzić położenie swojego pojazdu. Posiada alarm bezpieczeństwa SMS i e-mail, możliwość tworzenia raportów okresowych i wiele innych przydatnych funkcji.
Sprawdź LoJack Sky System.
 

LoJack odzyskuje ciężki sprzęt budowlany

Stworzyliśmy raport dotyczący kradzieży i odzyskiwania maszyn budowlanych z zamontowanym systemem LoJack. Do tej pory wielu właścicieli firm nie zdaje sobie sprawy z wysokiego ryzyka kradzieży, którym są obarczone maszyny budowlane. Z raporcie poruszyliśmy następujące kwestie: najpopularniejsze marki kradzionych pojazdów, łączny koszt skradzionych i odzyskanych maszyn, aktywność złodziei w zależności od pory roku i o wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z raportem TUTAJ.