« Powrót do poprzedniej strony

Brutalna napaść i kradzież Mercedesa

Profesjonalnym podejściem do sprawy wykazali się policjanci z Gubina. Odnaleźli samochód, który nie figurował jako skradziony. Jednak nie dało im to spokoju, postanowili więc skontaktować się  Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku, aby dowiedzieć się jak najwięcej w związku z odnalezionym autem. Nikt nie spodziewał się takiego finału...

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Gubina, w trakcie pełnienia służby, w pewnym momencie zauważyli pojazd, którego kierowca wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu, powodując poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci ruszyli za Mercedesem, chcąc ukarać kierowcę za popełnione wykroczenie. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów porzucił samochód i uciekł. Policjanci zatrzymali się przy pustym aucie i od razu sprawdzili, czy Mercedes nie figuruje w systemach jako skradziony. Okazało się, że nie, ale to nie dawało jednak funkcjonariuszom spokoju. Skontaktowali się więc z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku, przekazując im informację o ujawnionym aucie. 

Niemieccy policjanci natychmiast sprawdzili, kto jest właścicielem samochodu i udali się do mieszkania mężczyzny. Nikt jednak nie otwierał im drzwi, co ich bardzo zaniepokoiło, tym bardziej, że w pewnym momencie usłyszeli głosy dobiegające z wnętrza mieszkania. Mając podejrzenie, że właścicielowi coś się stało, funkcjonariusze weszli przez balkon. W mieszkaniu znaleźli 88-letniego mężczyznę, który był dotkliwie pobity i nie mógł się ruszyć. W trakcie rozmowy okazało się, że do mieszkania włamał się nieznany mężczyzna, zażądał pieniędzy, a kiedy staruszek odmówił, włamywacz pobił go, po czym splądrował mieszkanie, zabrał pieniądze i kluczyki do samochodu, a rannemu uniemożliwił wydostanie się z mieszkania.

Policjanci z Gubina przeanalizowali zdarzenie i postanowili zająć się tą sprawą, aby ustalić sprawcę przestępstwa. Szybko udało im się ustalić, kto za tym stoi - zaskoczonego 19-latka funkcjonariusze zatrzymali w na jednej z gubińskich ulic. Został on przewieziony do komisariatu, w trakcie przesłuchania przyznał się do dokonania pobicia obywatela Niemiec oraz kradzieży pieniędzy i pojazdu.

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim, po zapoznaniu się z aktami sprawy, wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu 19-latka. Młody przestępca kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. 

 

opracowano na podstawie policja.pl