« Powrót do poprzedniej strony

Broń czarnoprochowa i skradzione samochody

Odzyskane audi

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie, co najmniej 3 kradzieże samochodów na terenie miasta. Tymczasem funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie odzyskali Audi, które dzień wcześniej zostało skradzione w Austrii. Policjanci zatrzymali także 35-latka jadącego tym pojazdem.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili działania w sprawie kradzieży pojazdów.  Funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę mającego związek z kradzieżą samochodu, do której doszło kilka dni wcześniej. 37-letni przestępca pochodzi z powiatu kłodzkiego. Udało się także odzyskać skradzioną mazdę o wartości 85 tys. zł.

Jak się okazało, sprawca ma na sumieniu o wiele więcej - funkcjonariusze udowodnili mu 3 kradzieże pojazdów na terenie powiatu wrocławskiego. Obecnie policjanci nadal pracują nad tą sprawą, sprawdzając, gdzie trafiały skradzione samochody.

Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu. Za kradzież z włamaniem sprawcy grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Skradzione samochody i broń palna

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy odzyskali Audi, które skradziono na terenie Austrii. Skradzionym pojazdem poruszał się 35-letni mieszkaniec Strzegomia. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, i przeszukali je. Odzyskali przedmioty należące do obywatela Austrii, które przechowywał w samochodzie oraz urządzenia służące do wyłączania zabezpieczeń fabrycznych typu immobilizer, łamaki do zamków, kluczyki do pojazdów marki audi. Oprócz tego odnaleźli też... dwa rewolwery czarnoprochowe bez widocznych oznaczeń modeli oraz około kilograma czarnego prochu! Nie było to jednak pierwsze przestępstwo na koncie podejrzanego - okazało się, że jest on już poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wszystkie okoliczności tej sprawy są w dalszym ciągu analizowane. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Zabezpieczenie na wypadek kradzieży

Po raz kolejny przypominamy, że każdy skradziony pojazd można odzyskać - pod jednym warunkiem - musi mieć zamontowany moduł radiowy LoJack. Po zgłoszeniu kradzieży, moduł zostaje aktywowany i przesyła swoją pozycję, dzięki czemu można szybko namierzyć i odzyskać skradziony pojazd.
LoJack jest jedyną technologią radiową, która:

  • działa niezależnie od GPS/GSM,
  • posiada własną częstotliwość radiową i infrastrukturę,
  • jest niezagłuszalny,
  • na co dzień nie śledzi swoich użytkowników i nie przesyła żadnych sygnałów,
  • pozwala odzyskiwać skradzione pojazdy również poza granicami kraju.

 

źródło: policja.pl, materiały własne