« Powrót do poprzedniej strony

BEZPIECZEŃSTWO W GARAŻU PODZIEMNYM – JAK BEZPIECZNY JEST TWÓJ SAMOCHÓD

kradzież z hali garażowej

Parkujemy w garażach podziemnych, bo jest wygodnie. Myślimy, że jest także bezpiecznie. Garaż jest zamykany lub/i monitorowany. Nie parkujemy przy ulicy, z daleka od miejsca pracy, nie szukamy samochodu wśród kolejnych rzędów innych aut. Zawsze w tym samym miejscu, dla komfortu i spokoju.

Do garażu nie jest łatwo się dostać przez drzwi, ponieważ należy mieć kartę wejścia lub chip.  Ale wjechać do garażu za innym samochodem nie sprawia już złodziejowi większego problemu. To prosty dowód na to, że okazja czyni złodzieja. I nie wzbudza to większych podejrzeń, bo w hali garażowej jest tyle miejsc postojowych, co mieszkań w całym budynku, a czasem i więcej. Złodziej ma czas i wybór, a właściciel samochodu prawdopodobnie dopiero rano zauważy brak pojazdu. 

 

 

RFID. Co warto o tym wiedzieć.

Ang. Radio-frequency identification. Na karcie wejściowej zapisany jest kod, za pomocą fal radiowych, które zapisują i odczytują dane. Jest to technologia używana w wielu branżach i przedsiębiorstwach, głównie do oznaczenia produktów i towarów. W takim miejscu jak hala garażowa, RFID używane jest w celach zachowania większego bezpieczeństwa i ochrony majątku, jakim jest samochód. Dlatego wejście do podziemnego parkingu mają tylko upoważnione osoby, które posiadają zakodowaną kartę wejścia. Niestety i w tym przypadku profesjonalny złodziej sobie poradzi. 

Jak zabezpieczyć się po kradzieży samochodu z hali garażowej?

W przypadku kradzieży samochodu z hali garażowej, nagranie z monitoringu nie pozwoli szybko namierzyć sprawcy zdarzenia. Efektywność działań zależy w dużej mierze od technologii, której użyjemy do lokalizacji skradzionego pojazdu. 

Jaka technologia jest skuteczna?

Skuteczność systemu LoJack wynosi 95%. Skradziony samochód jest lokalizowany za pomocą komputerów śledzących LoJack. W pojeździe montowany jest moduł, który w chwili zgłoszenia kradzieży, zaczyna wysyłać zakodowany sygnał.

Jak zamontować LoJack w samochodzie?

Montażem modułu zajmują się wyłącznie Autoryzowani instalatorzy LoJack. Jest niewielkie urządzenie, które łatwo jest ukryć w pojeździe. W sytuacji, kiedy dochodzi do kradzieży, samochód jest lokalizowany i odzyskiwany bez kosztów dla właściciela samochodu.