« Powrót do poprzedniej strony

41 zarzutów za kradzieże samochodów i paserstwo

Jedno z odzyskanych aut

Policjanci z Poznania rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów na terenie Polski i Niemiec. Podejrzani działali m.in. w Poznaniu. Śledztwo w tej sprawie trwało od ponad roku.

Policjanci pracowali nad sprawą kradzieży samochodów z terenu Poznania i zza granicy. Ustalono, że odpowiedzialna za to jest zorganizowana grupa przestępcza, w której działa czternaście osób. Przestępcy dokonywali kradzieży pojazdów francuskich marek , na które dostawali zlecenie, a potem sprzedawali je w całości lub na części.

Przed przekazaniem ich do „klienta” kradziony towar składowali w magazynach gospodarczych na terenie Kaźmierza. Dziuplę do przechowywania pojazdów udostępniały im dwie kobiety, matka z córką, które także pomagały w przestępczym procederze.

Podczas przeszukania lokali, w których przebywali zatrzymani, policjanci znaleźli broń palną bez pozwolenia, narkotyki, ponad sto tysięcy złotych, części od siedemnastu pojazdów oraz cztery samochody francuskich marek, które zostały wcześniej skradzione. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad tysiąc elementów od pojazdów różnych marek, które wymagają jeszcze sprawdzenia.  Wszystkie osoby otrzymały łącznie 41 zarzutów w tym głównie za kradzieże, paserstwo oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

źródło: policja.pl, gloswielkopolski.pl